Головна » 2018 » Лютий » 22 » Мова моя солов’їна…
13:36
Мова моя солов’їна…

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови цього дня в Дігтярівському професійному аграрному ліцеї викладачем української мови та літератури Малиш Ю.М. було проведено виховний захід у формі КВК під назвою «Мова моя соловїна…». Дві команди «Мовознавці» та «Розумаки» змагалися між собою за звання найкращих знавців рідної мови. В ході заходу учні складали прислів’я, доповнювали фразеологізми, відгадували загадки на мовну тематику, але найкраще вони виявили свої знання в конкурсі «Бліц», де потрібно було швидко дати відповідь на поставлене питання. Доки журі підраховувало бали, всі присутні насолоджувалися чудовими піснями про Україну та нашу рідну мову у виконанні учениць другого курсу Малюги І. та Косенко Я..  Після підрахунку , журі оголосило про нічию між командами. Перемогла дружба та жага до знання рідної мови. Учасники обох команд були нагороджені солодощами та грамотами адміністрації ліцею.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Переглядів: 42 | Додав: ptu32 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]