Звіт

директора Дігтярівського професійного аграрного ліцею Хітренка Михайла Володимировича за роботу

протягом 2016-2017 навчального року

             

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року №48 «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», я звітую перед трудовим колективом за проведену роботу в 2016-2017 навчальному році.

На сьогоднішній день нашій державі потрібні висококваліфіковані, конкурентноспроможні фахівці робітничих професій. Наш колектив наполегливо працює над підготовкою спеціалістів для сільського господарства та громадського харчування.  За останні роки існування навчального закладу помітно покращуються умови здобуття якісної освіти: поступово зміцнюється навчально-матеріальної база,  впроваджуються нові педагогічні технології, відбуваються якісні зміни у складі педагогічних кадрів, формуються духовні орієнтири учнівської молоді.

  Вся моя робота, як директора агроліцею, протягом  2016-2017 навчального року спрямовувалась на:

 • виконання плану набору учнів;

 • зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази ліцею;

 • збереження трудового колективу, підвищення кваліфікації та професійної майстерності майстрів виробничого навчання та викладачів;

 • підвищення якості підготовки робітничих кадрів;

 • поліпшення фінансово – економічного стану ліцею;

 • покращення благоустрою в навчальному закладі та в гуртожитку;

 • впровадження енергозберігаючих технологій.

          Протягом звітного періоду навчальний заклад працював згідно статуту, робота колективу регламентувалася колективним договором. Порушень умов цих документів в минулому році не було, умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а також додержання прав працівників, гарантованих законодавством про працю, не порушувались.

 В цьому навчальному році в ліцеї налічувалось 8 навчальних груп, в яких освоювали сільськогосподарські професії  155 учнів за спеціальностями:

- Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автомобіля категорії С на базі 9 та 11 класів.

          - Кухар-кондитер на базі 9 класів.

Також   в 1 півріччі навчального року проводилась платна підготовка групи по професії  «Водій автотранспортних засобів».  У травні місяці  навчальний заклад успішно пройшов атестацію професії кухар-кондитер.

        Для повноцінного функціонування навчального закладу в звітному  періоді залучалися позабюджетні надходження. За рахунок  цих  коштів , по мірі можливості, проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, лабораторій та гуртожитків, а головне для учнів ліцею організовувалось безкоштовне  гаряче трьохразове харчування.   Через постійний брак коштів, вдавалося закуповувати лише найнеобхідніше.

Прибуток, який ми мали від виробничої діяльності  протягом

2016-2017 навчального року  було використано на такі потреби:.

 • Заробітна плата – 82260 грн.

 • Нарахування на заробітну плату –15 717 грн.

 • Телекомунікаційні послуги – 10300 грн.

 • Податки ( забруднення, вода, георозвідувальні роботи) – 33000 грн.

 • Страхові платежі – 6 000 грн.

 • Послуги доступу до ЄДЕБО ДП «Інфоресурс» - 1000 грн.

 • Паливо-мастильні матеріали – 377500 грн.

 • Продукти харчування – 21500 грн.

 • Заправка  картриджів 2300 грн.

 • Абонплата за користування платним сервісом ДП  «Зовнішторгвидав» - 600 грн.

 • Ветмедикаменти – 1100  грн.

 • Придбання запчастин – 42500 грн.

 • Оголошення - 4100 грн.

 • Будівельні матеріали, малоцінні предмети, інвентар та інструменти – 35150 грн.

 • Аміачна селітра – 35000 грн.

 • Гербіцид – 3300 грн.

 Разом всього було  витрачено 671327 грн.

         Протягом звітного періоду покращувались житлово-побутові умови в гуртожитку: переклеєні шпалерами одинадцять житлових кімнат, одну побутову кімнату, 3сектори, відремонтовано та пофарбовано всі вікна гуртожитку №2, замінено лінолеум великого коридору першого поверху.  Також проводились косметичні ремонти всіх наявних приміщень: навчального корпусу, кабінетів та лабораторій, гуртожитку, їдальні та інших господарських будівель. Проведено  ремонт кабінету «Фізика», який виставлявся на обласний огляд-конкурс і визнаний  одним із кращих в області (зайняв 3-те місце). Пофарбовано повністю покрівлю навчального корпусу, а також проведено комплекс робіт по штукатурці і оздобленню його фасаду. Для проведення учнями змістовного дозвілля, що відповідає сучасним вимогам,  зроблено косметичний ремонт  спортивної зали та відремонтовано підлогу в тренажерному залі. В звітному періоді капітальний ремонт зроблено в пяти адміністративних приміщеннях. В рамках програми енергозбереження в навчальному закладі замінено на сучасні енергозберігаючі близько 80 ламп розжарювання. Постійно ведуться роботи по благоустрою території  ліцею. Продовжує функціонувати  підсобне господарство, яке забезпечує м’ясними продуктами  учнівську їдальню. Цього року було успішно проведено весняно-польові роботи на учбовому господарстві: посіяно 20 гектарів пшениці, 40 – ячменю, 60 – вівса, 10 – гречки та 1 гектар овочевих культур.

В 2016-2017  навчальному році в ліцеї успішно пройшов опалювальний сезон. На  наступний опалювальний сезон ми вже закупили та завезли агробрикетів 50%  від потреби. На сьогоднішній день також проведено капітальний ремонт котельні та всіх опалювальних пристроїв і установок. Таким чином навчальний заклад буде повністю готовий до нового опалювального сезону.

Як керівник навчального закладу, я постійно працюю над забезпеченням моніторингу та прогнозуванням потреб ринку праці регіону у робітничих кадрах з метою формування контингенту учнів. Але, як не прикро, план набору учнів в 2016-2017 навчальному році не був виконаний.  На превеликий жаль,  кількість контингенту, в зв’язку зі складною демографічною ситуацією, особливо в Чернігівській області, щорічно зменшується,  як і в усіх навчальних закладах області, особливо сільськогосподарського профілю. На даний час ми працюємо над виконанням плану набору на новий 2017-2018 навчальний рік. Яким буде результат роботи поки що говорити рано.

 На сьогоднішній день ліцей в повній мірі забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, що в свою чергу сприяє висококваліфікованій підготовці спеціалістів для с/г виробництва, організовуємо роботу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що сприяє росту їх фахового рівня.

Виховна робота протягом навчального року була спрямована на поєднання навчання з національно-патріотичним вихованням, впровадженням принципів загальнолюдської моралі і духовності, розвитком творчих здібностей, талантів та забезпеченням соціального захисту учнів. Щотижня в ліцеї проводились тематичні лінійки, виховні години, різної форми виховні заходи та свята, наради педпрацівників з проблем виховання молоді та профілактичні співбесіди з учнями та їх батьками. Важливим аспектом формування національної свідомості та патріотичного виховання учнів ліцею є зустрічі з колишніми випускниками та працівниками навчального закладу,  які боролись за державний суверенітет України в зоні АТО, воїнами-афганцями та учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

За звітний період навчальний заклад має певні досягнення і успіхи в навчально-виховному процесі, що є результатом  кропіткої роботи всього інженерно-педагогічного колективу.

    Учні  та інженерно-педагогічні працівники ліцею  протягом  року брали  активну участь в усіх обласних та Всеукраїнських конкурсах:  знавців української мови ім. П.Яцика та Т.Г. Шевченка,  обласному  огляді-конкурсі позаурочної виховної роботи та змістовного дозвілля учнів «Діло майстра величає», в обласній краєзнавчо-патріотичній акції учнівської молоді  «Від роду до роду збережемо традиції народу»,  в обласному національно-патріотичному фотоконкурсі «Чернігівщина – край мій рідний», в обласному конкурсі майстрів художнього слова «Доторкнутись серцем до сторінки…»  та ін.   За результатам  яких учні та інженерно-педагогічні працівники ліцею були в числі переможців, лауреатів та дипломантів конкурсів.  Учні ліцею також  були учасниками обласної олімпіади  по загальноосвітніх предметах, де зайняли пяте  командне місце.   

Всі учні ліцею забезпечувались триразовим безкоштовним харчуванням, медичним обслуговуванням, проживанням в добротному гуртожитку, умови проживання в якому нічим не відрізняються від домашніх. 

Протягом навчального року приділялась  допомога та підтримка учням пільгових категорій: дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітям-інвалідам та дітям, які постраждали під час аварії на ЧАЕС.  Також практикувалось моральне та матеріальне заохочення учнів і працівників ліцею за певні досягнення в навчанні та роботі у формі грошових винагород та подарунків, організовувався відпочинок та оздоровлення учнів. Першочергово приділялась увага оздоровленню учнів із числа пільгових категорій. На протязі 2016-2017 навчального року в ліцеї навчалось 11 учнів із числа дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків. Для них в ліцеї створені всі необхідні умови для навчання, проживання в гуртожитку та виховання. Проведено всі виплати згідно діючого законодавства ( стипендія, харчування, кошти на придбання одягу та взуття, навчальної літератури). Пять учнів із числа даної категорії в цьому навчальному році закінчили курс навчання. На даний час  працевлаштовані два учні, троє щойно отримали дипломи і  керівництвом груп ведеться роботи по їх працевлаштуванню..

 На завершення  хочу зазначити, що інформація даного звіту містить у собі ті напрямки, які адміністрація ліцею вважає пріоритетними в своїй роботі і буде підтримувати тенденцію їх росту з метою надання якісної кваліфікованої освіти в навчальному закладі. Головним завданням на наступний 2017-2018 навчальний рік є, перш за все, виконання плану державного замовлення на підготовку робітничих кадрів, підвищення якості їх підготовки, покращення навчально-виховного процесу, зміцнення та розширення матеріально-технічної бази та господарської діяльності навчального закладу і наш колектив цілком  спроможний вирішувати всі ті питання, завдання та плани на майбутнє.