Звіт

директора Дігтярівського професійного аграрного ліцею Хітренка Михайла Володимировича за роботу

протягом 2018-2019 навчального року

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року №48 «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», я звітую перед трудовим колективом за проведену роботу в 2018-2019 навчальному році.

На сьогоднішній день нашій державі потрібні висококваліфіковані, конкурентоспроможні фахівці робітничих професій. Наш колектив наполегливо працює над підготовкою спеціалістів для сільського господарства та громадського харчування.  За останні роки існування навчального закладу помітно покращуються умови здобуття якісної освіти: поступово зміцнюється навчально-матеріальної база,  впроваджуються нові педагогічні технології, відбуваються якісні зміни у складі педагогічних кадрів, формуються духовні орієнтири учнівської молоді.

  Вся моя робота, як директора агроліцею, протягом  2018-2019 навчального року спрямовувалась на:

 • виконання плану набору учнів;
 • зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази ліцею;
 • збереження трудового колективу, підвищення кваліфікації та професійної майстерності майстрів виробничого навчання та викладачів;
 • підвищення якості підготовки робітничих кадрів;
 • поліпшення фінансово – економічного стану ліцею;
 • покращення благоустрою в навчальному закладі та в гуртожитку;
 • впровадження енергозберігаючих технологій.

 

          Протягом звітного періоду навчальний заклад працював згідно статуту, робота колективу регламентувалася колективним договором. Порушень умов названих вище документів в минулому році не було, умови праці, відповідно до вимог нормативних актів, а також додержання прав працівників, гарантованих законодавством про працю, не порушувались.

 В цьому навчальному році в ліцеї налічувалось 6 навчальних груп, в яких освоювали сільськогосподарські професії  135 учнів  за спеціальностями:

- Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автомобіля категорії С на базі 9 класів;

          - Кухар-кондитер на базі 9 класів.

Також   в II півріччі навчального року проводилась платна підготовка групи по професії  «Водій автотранспортних засобів». 

 

        Для повноцінного функціонування навчального закладу в звітному  періоді залучалися позабюджетні надходження. За рахунок  цих  коштів , по мірі можливості, проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, лабораторій та гуртожитків, а головне для учнів ліцею організовувалось безкоштовне  гаряче трьохразове харчування.   Через постійний брак коштів, вдавалося закуповувати лише найнеобхідніше.

Прибуток, який ми мали від виробничої діяльності  протягом

2018-2019 навчального року  було використано на такі потреби:.

 • Заробітна плата – 98900 грн.
 • Нарахування на заробітну плату –21740 грн.
 • Послуги програмного забезпечення – 396 грн
 • Послуги доступу до ЄДЕБО ДП «Інфоресурс»
 • 857 грн.
 • Паливо-мастильні матеріали – 153215 грн.
 • Ветмедикаменти – 1330  грн.
 • Придбання запчастин – 16215 грн.
 • Будівельні матеріали, малоцінні предмети, інвентар та інструменти – 18746 грн.
 • Аміачна селітра – 137405 грн.
 • Насіння озимої пшениці – 49200 грн.
 • Навчання кочегарів – 2380 грн.
 • Навчання у сфері здійснення державних закупівель – 1300 грн.
 • Гербіцид – 18032 грн.
 • Передплата періодичних видань – 2360 грн.
 • Відрядження – 7544
 • Ноутбук «Lenovo» - 8389 грн.

 

 Разом всього було  витрачено  538009,00 грн.

         

 • Протягом звітного періоду покращувались житлово-побутові умови в гуртожитку: у вересні місяці було обладнано сучасну душову кімнату, куди було закуплено та встановлено два бойлери ємкістю по 100 літрів кожний,придбано сучасну пральну машину-автомат, великий плазмовий телевізор, ноутбук та холодильник для зберігання продуктів харчування, замінено тюлеві гардини в усіх кімнатах третього поверху та покриття мякого куточку на другому поверсі. Весною звітного періоду було зроблено капітальний ремонт в умивальнику третього поверху. На даний час в гуртожитку ведеться заміна вікон на енергозберігаючі. На сьогоднішній день вже замінено 24 вікна, а найближчим часом  буде встановлено ще восьмеро вікон. Також у звітному періоді переклеєно шпалерами шість житлових кімнат, одну побутову кімнату, 3сектори, зроблено косметичний ремонт всіх трьох поверхів гуртожитку. Також проводились косметичні ремонти всіх наявних приміщень: навчального корпусу, кабінетів та лабораторій,  їдальні та інших господарських будівель. Капітальні ремонти було зроблено у кабінеті ПДР,лабораторії по тракторах та кабінеті гарячого регулювання двигунів. Велика робота проведена також по переобладнанню гарячого цеху їдальні. У звітному періоді для укріплення матеріальної бази навчальних кабінетів було закуплено два персональних комп’ютери та один системний блок.

    У весняний період проведено комплекс робіт по штукатурці, побілці і оздобленню  фасаду навчального корпусу. Для проведення учнями змістовного дозвілля, що відповідає сучасним вимогам,  зроблено косметичний ремонт  спортивної зали.  В рамках програми енергозбереження в навчальному закладі замінено на сучасні енергозберігаючі близько 30 ламп розжарювання. Постійно ведуться роботи по благоустрою території  ліцею. Продовжує функціонувати  підсобне господарство, яке забезпечує м’ясними продуктами  учнівську їдальню. Цього року було успішно проведено весняно-польові роботи на учбовому господарстві: посіяно  пшениці – 24 га,  ячменю – 20 га ,  вівса – 100 га, кормових культур – 4га та 2 гектари овочевих культур. В звітному періоді машино-тракторний парк навчального закладу поповнися роторною косаркою, оприскувачем  для внесення гербіцидів та лійкою для внесення мінеральних добрив.

В 2018-2019 навчальному році в ліцеї успішно пройшов опалювальний сезон. На наступний опалювальний сезон ми вже закупили та завезли 239 тонн агробрикетів, це близько 70%  від потреби. На сьогоднішній день також проведено капітальний ремонт котельні та всіх опалювальних пристроїв і установок. Таким чином навчальний заклад буде повністю готовий до нового опалювального сезону.

Як керівник навчального закладу, я постійно працюю над забезпеченням моніторингу та прогнозуванням потреб ринку праці регіону у робітничих кадрах з метою формування контингенту учнів. Але, як не прикро, план набору учнів в 2018-2019 навчальному році не був виконаний.  На превеликий жаль,  кількість контингенту, в зв’язку зі складною демографічною ситуацією, особливо в Чернігівській області, щорічно зменшується,  як і в усіх навчальних закладах області, особливо сільськогосподарського профілю. На даний час ми працюємо над виконанням плану набору на новий 2019-2020 навчальний рік. Яким буде результат роботи поки що говорити рано.

 На сьогоднішній день ліцей в повній мірі забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, що в свою чергу сприяє висококваліфікованій підготовці спеціалістів для с/г виробництва, організовуємо роботу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що сприяє росту їх фахового рівня.

Виховна робота протягом навчального року була спрямована на поєднання навчання з національно-патріотичним вихованням, впровадженням принципів загальнолюдської моралі і духовності, розвитком творчих здібностей, талантів та забезпеченням соціального захисту учнів. Щотижня в ліцеї проводились тематичні лінійки, виховні години, різної форми виховні заходи та свята, наради педпрацівників з проблем виховання молоді та профілактичні співбесіди з учнями та їх батьками. Важливим аспектом формування національної свідомості та патріотичного виховання учнів ліцею є зустрічі з колишніми випускниками та працівниками навчального закладу,  які боролись за державний суверенітет України в зоні АТО, воїнами-афганцями та учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

За звітний період навчальний заклад має певні досягнення і успіхи в навчально-виховному процесі, що є результатом  кропіткої роботи всього інженерно-педагогічного колективу.

    Учні  та інженерно-педагогічні працівники ліцею  протягом  року брали  активну участь в усіх обласних та Всеукраїнських конкурсах:  знавців української мови ім. П.Яцика та Т.Г. Шевченка, олімпіаді по загальноосвітніх предметах, обласних конкурсах фахової майстерності по професіях «кухар» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», в обласній краєзнавчо-патріотичній акції учнівської молоді  «Від роду до роду збережемо традиції народу»,  Всеукраїнських експедиціях «Моя Батьківщина - Україна»  та «Українська революція: 100 років надії і боротьби».     За результатам  яких учні та інженерно-педагогічні працівники ліцею були в числі переможців, лауреатів та дипломантів конкурсів.

Всі учні ліцею забезпечувались триразовим безкоштовним харчуванням, медичним обслуговуванням, проживанням в добротному гуртожитку, умови проживання в якому нічим не відрізняються від домашніх. 

Протягом навчального року приділялась  допомога та підтримка учням пільгових категорій: дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітям-інвалідам та дітям, які постраждали під час аварії на ЧАЕС.  Також практикувалось моральне та матеріальне заохочення учнів і працівників ліцею за певні досягнення в навчанні та роботі у формі грошових винагород та подарунків, організовувався відпочинок та оздоровлення учнів. Першочергово приділялась увага оздоровленню учнів із числа пільгових категорій. На протязі 2018-2019 навчального року в ліцеї навчалось 11 учнів із числа дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків. Для них в ліцеї створені всі необхідні умови для навчання, проживання в гуртожитку та виховання. Проведено всі виплати згідно діючого законодавства ( стипендія, харчування, кошти на придбання одягу та взуття, навчальної літератури). Три учні із числа даної категорії в цьому навчальному році  закінчують курс навчання та будуть працевлаштовані.   

           На завершення  хочу зазначити, що інформація даного звіту містить у собі ті напрямки, які адміністрація ліцею вважає пріоритетними в своїй роботі і буде підтримувати тенденцію їх росту з метою надання якісної кваліфікованої освіти в навчальному закладі. Головним завданням на наступний 2019-2020 навчальний рік є, перш за все, виконання плану регіонального  замовлення на підготовку робітничих кадрів, підвищення якості їх підготовки, покращення навчально-виховного процесу, зміцнення та розширення матеріально-технічної бази та господарської діяльності навчального закладу і наш колектив цілком  спроможний вирішувати всі ті питання, завдання та плани на майбутнє.