Звіт

директора Дігтярівського професійного аграрного ліцею Хітренка Михайла Володимировича за роботу

протягом 2019-2020 навчального року

 

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року №48 «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», я звітую перед трудовим колективом за проведену роботу в 2019-2020 навчальному році.

На сьогоднішній день нашій державі потрібні висококваліфіковані, конкурентоспроможні фахівці робітничих професій. Наш колектив наполегливо працює над підготовкою спеціалістів для сільського господарства та громадського харчування.  За останні роки існування навчального закладу помітно покращуються умови здобуття якісної освіти: поступово зміцнюється навчально-матеріальної база,  впроваджуються нові педагогічні технології, відбуваються якісні зміни у складі педагогічних кадрів, формуються духовні орієнтири учнівської молоді.

  Вся моя робота, як директора агроліцею, протягом  2019-2020 навчального року спрямовувалась на:

 • виконання плану набору учнів;
 • зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази ліцею;
 • збереження трудового колективу, підвищення кваліфікації та професійної майстерності майстрів виробничого навчання та викладачів;
 • підвищення якості підготовки робітничих кадрів;
 • поліпшення фінансово – економічного стану ліцею;
 • покращення благоустрою в навчальному закладі та в гуртожитку;
 • впровадження енергозберігаючих технологій.

 

          Протягом звітного періоду навчальний заклад працював згідно статуту, робота колективу регламентувалася колективним договором. Порушень умов названих вище документів в минулому році не було, умови праці, відповідно до вимог нормативних актів, а також додержання прав працівників, гарантованих законодавством про працю, не порушувались.

 В цьому навчальному році в ліцеї налічувалось 6 навчальних груп, в яких освоювали  професії  143 учні  за спеціальностями:

- Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автомобіля категорії С на базі 9 класів;

          - Кухар-кондитер на базі 9 класів.  

 

        Для повноцінного функціонування навчального закладу в звітному  періоді залучалися позабюджетні надходження. За рахунок  цих  коштів , по мірі можливості, проводилась робота по зміцненню матеріально-технічної бази навчальних кабінетів, лабораторій та гуртожитків, а головне для учнів ліцею організовувалось трьохразове гаряче харчування.   Через постійний брак коштів, вдавалося закуповувати лише найнеобхідніше.

Прибуток, який ми мали від виробничої діяльності  протягом

2019-2020 навчального року  було використано на такі потреби:

 • Заробітна плата – 123720 грн.
 • Нарахування на заробітну плату –29295 грн.
 • Продукти харчування – 15473грн.
 • Запчастини до транспортних засобів – 3984грн.
 • Екологічний податок – 1385
 • Плата за дистанційне навчання у сфері державних закупівель -750грн.
 • Паливо-мастильні матеріали – 582189 грн.
 • Медикаменти – 2530 грн.
 • Утилізація відпрацьованих ламп – 6623
 • Селітра аміачна – 6352грн.
 • Костюми кухарів - 4500
 • Будівельні матеріали – 9034 грн.
 • Профілактичне щеплення свиней – 444 грн.
 • Навчання кочегарів – 2800 грн.
 • Проведення атестації робочих місць – 2888 грн.
 • Страхування ТЗ – 454грн.
 • Навчання правилам ОП – 160 грн.
 • Проведення техконтролю вантажного КТЗ – 1440 грн.
 • Передплата періодичних видань – 2824грн.
 • Відрядження – 7855грн.
 • Учнівські квитки – 271грн.
 • Заправка картриджа – 250 грн.
 • Компютер в зборі – 11671грн.
 • Ноутбук – 10451 грн.
 • Цифровий фотоапарат – 10300 грн.

 

 Разом всього було  витрачено  837643грн. грн.

         

Протягом звітного періоду покращувались житлово-побутові умови в гуртожитку: придбано 16 килимових доріжок, 30 тумбочок, 20 подушок, 100 простинь,  великий плазмовий телевізор, один персональний комп’ютер. Протягом квітня-травня місяців в гуртожитку замінено 25 вікон на енергозберігаючі. Також у звітному періоді переклеєно шпалерами одинадцять житлових кімнат, одна побутова кімната, 4сектори, зроблено косметичний ремонт всіх трьох поверхів гуртожитку. Також проводились косметичні ремонти всіх наявних приміщень: навчального корпусу,  кабінетів та лабораторій,  їдальні  та інших господарських будівель.  Так в  приміщенні їдальні, крім проведеного косметичного ремонту,  замінено 21 вікно на енергозберігаючі, зроблено ремонт підсобного приміщення (кочегарки), замінено тюлеві гардини в обідній залі та в усіх підсобних приміщеннях. У звітному періоді для укріплення матеріальної бази навчальних кабінетів було закуплено один персональний комп’ютер, ноутбук, цифровий фотоапарат, придбано ламбрекени в педкабінет та актову залу. В навчальному корпусі також замінено 8 вікон на енергозберігаючі.

    У весняний період проведено комплекс робіт по фарбуванню даху, штукатурці, побілці і оздобленню  фасаду навчального корпусу. Для проведення учнями змістовного дозвілля, що відповідає сучасним вимогам,  зроблено косметичний ремонт  спортивної  та актової зали.  В рамках програми енергозбереження в навчальному закладі замінено на сучасні енергозберігаючі близько 40 ламп розжарювання. Постійно ведуться роботи по благоустрою території  ліцею. Продовжує функціонувати  підсобне господарство, яке забезпечує м’ясними продуктами  учнівську їдальню. Цього року було успішно проведено весняно-польові роботи на учбовому господарстві: посіяно  пшениці – 40 га,  ячменю – 15 га ,  вівса – 89 га, кормових культур – 2га, багаторічні трави – 2 га  та 2 гектари овочевих культур.

В 2019-2020 навчальному році в ліцеї успішно пройшов опалювальний сезон. На наступний опалювальний сезон ми вже закупили та завезли 349 тонн агробрикетів, це близько 90%  від потреби. На сьогоднішній день також проведено капітальний ремонт котельні та всіх опалювальних пристроїв і установок. Таким чином навчальний заклад буде повністю готовий до нового опалювального сезону.

Як керівник навчального закладу, я постійно працюю над забезпеченням моніторингу та прогнозуванням потреб ринку праці регіону у робітничих кадрах з метою формування контингенту учнів. В 2019-2020 навчальному році план регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів був виконаний на 110% . При плані 50 учнів,  ми набрали 55. На даний час ми працюємо над виконанням плану набору на новий 2020-2021 навчальний рік. Яким буде результат роботи поки що говорити зарано.

 На сьогоднішній день ліцей в повній мірі забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, що в свою чергу сприяє висококваліфікованій підготовці спеціалістів для с/г виробництва, організовуємо роботу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що сприяє росту їх фахового рівня.

Виховна робота протягом навчального року була спрямована на поєднання навчання з національно-патріотичним вихованням, впровадженням принципів загальнолюдської моралі і духовності, розвитком творчих здібностей, талантів та забезпеченням соціального захисту учнів. Щотижня в ліцеї проводились тематичні лінійки, виховні години, різної форми виховні заходи та свята, наради педпрацівників з проблем виховання молоді та профілактичні співбесіди з учнями та їх батьками.    Важливим аспектом формування національної свідомості та патріотичного виховання учнів ліцею є зустрічі з колишніми випускниками та працівниками навчального закладу,  які боролись за державний суверенітет України в зоні АТО та ООС, воїнами-афганцями та учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

За звітний період навчальний заклад має певні досягнення і успіхи в навчально-виховному процесі, що є результатом  кропіткої роботи всього інженерно-педагогічного колективу.

    Учні  та інженерно-педагогічні працівники ліцею  протягом  року брали  активну участь в усіх обласних та Всеукраїнських конкурсах:  знавців української мови ім. П.Яцика та Т.Г. Шевченка, олімпіадах по загальноосвітніх предметах, в І етапі Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності «WorldSkills» за компетенціями «Кухар» та «Слюсарні роботи», в обласній краєзнавчо-патріотичній акції учнівської молоді  «Від роду до роду збережемо традиції народу»,  Всеукраїнській експедиції «Моя Батьківщина - Україна», обласному конкурсі творчих проектів «Мій улюблений предмет у моїй професії», в обласному  літературному онлайн-фестивалі майстрів художнього слова «#Поезіябезкордонів».  За результатам цих конкурсів учні та інженерно-педагогічні працівники ліцею були в числі переможців, лауреатів та дипломантів конкурсів.

Всі учні ліцею забезпечувались триразовим гарячим харчуванням, медичним обслуговуванням, проживанням в добротному гуртожитку, умови проживання в якому нічим не відрізняються від домашніх. 

Протягом навчального року приділялась  допомога та підтримка учням пільгових категорій: дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітям-інвалідам та дітям, які постраждали під час аварії на ЧАЕС.  Також практикувалось моральне та матеріальне заохочення учнів і працівників ліцею за певні досягнення в навчанні та роботі у формі грошових винагород та подарунків, організовувався відпочинок та оздоровлення учнів. Першочергово приділялась увага оздоровленню учнів із числа пільгових категорій. На протязі 2019-2020 навчального року в ліцеї навчалось 11 учнів із числа дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків. Для них в ліцеї створені всі необхідні умови для навчання, проживання в гуртожитку та виховання. Проведено всі виплати згідно діючого законодавства ( стипендія, харчування, кошти на придбання одягу та взуття, навчальної літератури). Пять учнів із числа даної категорії  в цьому навчальному році  закінчують курс навчання та будуть працевлаштовані.

З 12 березня 2020 року, в зв’язку з епідемією коронавірусу СОVID-19, колектив  ліцею успішно працював в умовах карантину. Проводилось дистанційне навчання та організовувалась виховна робота з учнями із застосуванням новітніх інформаційно-комунікативних технологій. Завдяки злагодженій роботі всіх працівників навчального закладу,  2019-2020 навчальний буде вчасно  і успішно закінчено.

           На завершення  хочу зазначити, що інформація даного звіту містить у собі ті напрямки, які адміністрація ліцею вважає пріоритетними в своїй роботі і буде підтримувати тенденцію їх росту з метою надання якісної кваліфікованої освіти в навчальному закладі. Головним завданням на наступний 2020-2021 навчальний рік є, перш за все, виконання плану регіонального  замовлення на підготовку робітничих кадрів, підвищення якості їх підготовки, покращення навчально-виховного процесу, зміцнення  та розширення матеріально-технічної бази та господарської діяльності  навчального закладу і наш колектив цілком  спроможний вирішувати всі ті питання, завдання та плани на майбутнє.